Brändid

Törley

TÖRLEY – alati on, mida tähistada!

1.  augustil 1882 registreeris József Törley oma ettevõtte nimega “József Törley és Társa”. Törley vahuveinide ajalugu ulatub peaaegu pooleteise sajandi taha.

Uutele asjadele avatud Törley arendas pidevalt oma tehast ja vahuveinide tootmise tehnoloogiat – ta oli esimene, kes tutvustas näiteks külmutamise teel pärmijäägi eemaldamise protsessi. Tänu sellele sai tema tehasest sajandivahetuse moodsaim vahuveinivabrik riigis. Järgnevatel aastakümnetel teati Törley mainet ja maitset juba Ameerikast Austraaliani, tehasel olid laod ka Hamburgis, Berliinis ja Kopenhaagenis. Ja suurim tunnustus oli see, et tol ajal joodi Törley vahuveine ka juba Pariisis

Pärast asutaja surma jätkas tehas pärijate kontrolli all õitsemist ja 1910. aastaks oli see jõudnud kahe miljoni pudeli aastatoodanguni. Pärast Trianoni rahulepingut vähenes kaubavahetus oluliselt ja jõudis madalaima punktini suure majanduskriisi ajal. 1930. aastatel kasvas nõudlus vahuveinide järele taas, kuid edu murdis lõplikult Teine maailmasõda.

Pärast sõda kuni natsionaliseerimiseni 1950. aastal toimis tehas surnud olekus, andes tööd vaid neljale inimesele. Tootmine algas uuesti 1951. aastal ning Unicum Likőrgyári järelevalve all sai Törleyst riigi ainus vahuveinivabrik.

Ettevõte ühines esmalt 1960. aastal veinitootja Hungariaga ja seejärel 1973. aastal Hungaroviniga. Ettevõte laienes veelgi, kui Hungarovin taasalustas 1982. aastal François’ veinitehase tegevust, omandas 1986. aastal Budafokis György-Villa hoone ja 1995. aastal omandas 99% osaluse BB-s. Koos Törley kaubamärgiga kuulusid nimetatud kaubamärgid aastatel 1997-2004 Henkell & Söhnlein Hungaria ettevõtete gruppi.

Törley Holding asutati 2005. aastal. 2010. aastal liitusid firmagrupiga kaubamärgid Voilá ja Kölyök ning 2013. aastal François veinitehasega ühinenud György-Villa.

Samal aastal sai grupi liikmeks ka Hungarovini ümberkujundamisel loodud Szent István Korona veinitehas.

2014.   aastal ühines Törley Kft-ga ka Hungaria Kft. Sellisel kujul säilitab ettevõte Ungaris turuliidri positsiooni tänaseni ning Törley vahuveinid on Eestis müüdavatest vahuveinidest juba aastaid liidripositsioonil.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.