Brändid

Gratien&Meyer

1864. aastal ehitas Alfred Gratien oma keldrid Saumuri mäenõlvale, iidsetesse Tuffeau tunnelitesse. Algse kaevanduskohana kasutati neid kivikarjääre piirkonna erinevate mälestusmärkide, sealhulgas Château de Saumuri rajamiseks. Karjäärid olid aastaid mahajäetud, kui Alfred Gratien ostis selle maavalduse ning sai 50 aakri viinamarjade ja 3 miili tunnelite omanikuks. Just siis alustas ta Saumuris vahuveinide tootmist. Pärast Epernaysse teise maja asutamist samal aastal hakkas ta ka šampanjat tootma.

Mõnevõrra hiljem kohtus ta Jean-Albert Meyeriga, kes oli Alsace’i piirkonna veinitootja poeg. Nende kahe äärmiselt kirgliku mehe partnerlus aitas ettevõttel hüppeliselt kasvada ning Alfred Gratieni tegevus muutus tulemuslikumaks. 1884. aastal alustas hr Gratien tööd Château Gratienis, kuid suri enne selle valmimist 1885. aastal, mis jättis keldrite peadirektoriks Jean-Albert Meyeri. Hr Meyeri juhtimisel edenes äri nii hästi, et pr Gratien otsustas 1886. aastal teha temast oma äripartneri ja keldrite nimeks sai Gratien & Meyer.

Järgmise 120 aasta jooksul juhtis veinitehast Meyerite perekond ning seda anti edasi põlvest põlve. 2000. aasta alguses müüs perekond, soovides Gratien & Meyerit veelgi arendada, veinitehase Saksa firmale Henkell & Co.

Praegu on 150 aastase traditsiooni üle uhked Gratien & Meyeri keldrid kindlalt tulevikule keskendunud. Loovutamine puhus ettevõttele sisse uue elu tänu moderniseerimisele ja investeeringutele uusehitistesse, sealhulgas renoveeriti Château Gratieni fassaad ja selle krunt, paigaldati uued tootmisseadmed ja loodi vastuvõtuala nimega “Balcon Sur Loire”.

Gratien & Meyeri hoone on majesteetlik vaatepilt, kust avaneb vaade päikeselisele Loire´i orule. Gratien ja Meyeri Saumuri viinamarjaistandus koondab 3700 aakrit, mis on jaotatud 93 omavalitsusüksuse piiresse ja kulgevad Saumurist lõunas. Chenin Blanci ja Cabernet Franci domineerimisega viinamarjaistandus on tuntud eelkõige valgete veinide poolest. Ehkki mitte omamaised, pärinevad Cabernet Franci viinamarjad aastast 990, kui Brentoni meremehed importisid seda Bordeaux’st esimest korda.

Loire´il on siin võtmeroll, andes piirkonnale kuulsa “Anjou magususe”, mida kiidavad luuletajad Ronsard ja du Bellay. Ümbritsetuna erakordsest maast, mis koosneb mitmest kontrollitud päritolunimetusest, moodustub Crémant de Loire’i nimetus peamiselt Chardonnay´st ja Chenin Blancist, mis hõlmavad suurt osa Loire’i orust.

Gratien & Meyeris kasutatakse nüüdisaegseid tehnoloogiaid ainult traditsiooniliste meetodite täiustamiseks. Alates villimisest kuni pakendamiseni ja keldrites laagerdumiseni toimuvad kõik tootmisetapid otse Saumuri mäenõlval kohapeal.

Gratien & Meyeris toimub Crémant de Loire´i viinamarjade korjamine ainult käsitsi ja veine laagerdatakse vähemalt 12 kuud, ületades seadusest tulenevaid nõudeid, et võimaldada nende aroomil täielikult esile tulla. Niiviisi saadakse ületamatu aroomi ja kvaliteediga vahuveinid.