Solar Viejo Crianza

Solar Viejo Crianza

Rioja, Hispaania

Brändi kohta

Kirjeldus

Rioja Alavesa on külmade tuulte eest kaitstud, Sierra de Cantabria jalamil ja keskaegse erakordselt kaunis Laguardia külas on Solar Viejo veinitehased tootnud Rioja DO päritolunimetusega veine juba üle 75 aasta. Algne veinitehas asutati ühes Laguardia sümboolses mõisahoones. Just seal hakati valmistama esimest Solar Viejot, veinitehase kõige ikoonilisemat veini. Praegused rajatised, mis ehitati rohkem kui 30 aastat tagasi, asuvad linna läheduses ja säilitavad selle esimese kogemuse olemust. Viinamarjaistandused, mis integreerivad nõudliku maa väljendusrikkuse heasse veini, traditsiooniline tootmismeetod ja uute tehnoloogiate kasutuselevõtt, need on kolm sammast, millel Asub Solar Viejo veinitehas, mis on suurepärane näide Hispaania vanimale D.O.-le.

Tooteinfo

Päritolu

Viinamarjad

Happesus

4,8 g/l

Jääksuhkur

Alkoholisisaldus

Suurus

Aroom ja maitse

Värvuselt intensiivne tume granaatõun. Keerukas ja tugeva struktuuriga lõhn; Rioja Alavesa Tempranillole omaste punaste viljade lõhn koos vaadis laagerdamisega kaasnevate karamelli- ja vaniljenootidega.
Maitse on tasakaalus ja sametine. Keskmine happesus, küpsed tanniinid – värske, pehme ja kerge vein, mis on vaadis mõnulemisest elegantselt tammevaadise lihviga. Laagerdunud ameerika ja prantsuse tamme vaatides 12 kuud.

Sobivus ja toidusoovitused

Vein, mis sobib igasuguse toiduga. Kanapeede, Serrano singi ja Chorizo vorstiga, juustu, grillitud, hautatud või küpsetatud lihaga.

Serveerimine

Jahutatult, 16-18 °C

Veel tooteid